19 Eylül 2020 - Cumartesi
Basın Duyuruları
Anasayfa » İlanlar » İş Sağlığı ve Güvenliği Uzman Yardımcılığı Alım İlanı ( Son Başvuru Tarihi : 02 Kasım 2009 )

İş Sağlığı ve Güvenliği Uzman Yardımcılığı Alım İlanı ( Son Başvuru Tarihi : 02 Kasım 2009 )

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğünden:

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ UZMAN YARDIMCILIĞI GİRİŞ SINAVINA KATILACAKLAR İÇİN DUYURU

Çalışma ve Soysal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğünce 1 Elektrik, 1 Elektrik- Elektronik, 1 Makine, 1 Bilgisayar, 1 Endüstri Mühendisleri arasından olmak üzere toplam 5 adet İş Sağlığı ve Güvenliği Uzman Yardımcılığı kadrolarına atama yapılmak üzere 18 Kasım 2009 tarihinde İnönü Bulvarı No: 42 Emek/Ankara’da klasik usulde yazılı sınav yapılacaktır.

Sınava Katılma Şartları:

1- ÖSYM tarafından 2008 veya 2009 yılı (A) grubu kadrolar için yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında KPSS 8, 110 Puan türünden en az 70 (yetmiş) ve daha yukarı puan almış, yabancı sınavında 35 soruya doğru cevap vermiş olmak,

2- 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,

3- Üniversitelerin 4 yılı süre ile yukarıda belirtilen meslek grupları ile ilgili eğitim veren fakültelerin veya bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurtiçi veya yurtdışındaki 4 yılı süreli fakülte veya yüksek okullardan birisini bitirmiş olmak,

4- Yazılı sınavın yapılacağı tarihte 35 yaşını doldurmamış bulunmak,

5- Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya erteletmiş veya askerlikle ilişkisi bulunmamak,

6- Görevini yapmasına engel olabilecek daimi hastalığı ve özrü bulunmamak,

7- Türkiye’nin her yerinde ve her türlü iklim ve yolculuk şartlarında görev yapabilecek durumda olmak,

8- Sınava katılma şartlarının taşıyan ve usulüne uygun olarak, başvuranların sayısının her boş kadro için 20 aday, toplam 100 adaydan fazla olması halinde en yüksek puan alan adaydan başlanılmak üzere 100 aday sınava çağrılacaktır. Sıralamada en sondaki aday ile aynı puanı alan diğer adaylarda sınava çağrılacaktır. Sınavı kazanamayanlar ancak bir defa daha sonraki sınavlardan birine katılabilirler.

Sınav Başvurusu:

Başvurular 16 Ekim 2009 tarihinden itibaren 02 Kasım 2009 tarihi mesai bitimine kadar istenen belgelerle birlikte, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü 6.kat. İnönü Bulvarı No: 42 Emek/ Ankara adresine şahsen veya son başvuru tarihinde Bakanlığımızda olacak şekilde posta ile de yapılabilir. Postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

Share

Cevapla

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
Free WordPress Themes - Download High-quality Templates