20 Haziran 2019 - Perşembe
Basın Duyuruları
Anasayfa » İlanlar » KOSGEB Sözleşmeli KOBİ Uzman Yardımcısı Alım İlanı

KOSGEB Sözleşmeli KOBİ Uzman Yardımcısı Alım İlanı

Sanayi ve Ticaret Bakanlığı KOSGEB Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığından :

SÖZLEŞMELİ KOBİ UZMAN YARDIMCISI ALINACAKTIR

KOSGEB- Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı tarafından, Merkez ve Taşra Birimlerinde Görevlendirilmek Üzere Aşağıdaki Listede Belirtilen Niteliklerde Sınavla 80 Adet Sözleşmeli KOBİ Uzman Yardımcısı Alınacaktır.

Aranan Şartlar

1) T.C. Vatandaşı olmak,

2) 657 sayılı Kanunda belirtilen Devlet Memuru olma niteliğine haiz olmak,

3) Belirlenen dallarda en az 4 yıllık eğitim veren öğrenim kurumlarından veya denkliği onaylanmış yurtdışındaki okullardan mezun olmuş olmak,

4) Sınav tarihi itibariyle otuz yaşını doldurmamış olmak,

5) Kamu haklarından yasaklı ve herhangi bir kuruma zorunlu hizmeti bulunmamak,

6) Erkek adaylar için askerlikle ilişkisi olmamak,

7) KOSGEB Uzman Yardımcılığı yarışma sınavına 2 defadan fazla katılmamış olmak,

8) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut ve akli hastalığı veya vücut sakatlığı ile özürlü olmamak

9) ÖSYM tarafından yapılan, KPSS sınavından aşağıdaki tabloda belirtilen bölüm mezunlarının 2009 veya 2010 yılı KPSSP-68 puan türünden 75 ve yukarısında puan almış olmaları gerekmektedir.

10) 2010 Yılı KPSS sınav sonuçlarının iptal edilmesi halinde, iptal kararında aksi belirtilmediği sürece adayların 2009 Yılı KPSSP-68 puanı esas alınır. 2009 Yılı KPSSP-68 puan türünden 75 ve üzeri puan almamış olanların başvuruları geçersiz sayılır, yazılı ve/veya sözlü sınava çağrılmazlar, atamaları yapılmaz, ataması yapılmış olanların ataması iptal edilir. Bu durumdaki adaylar hiçbir hak talebinde bulunamazlar.

Ön Başvuru

Yukarıdaki şartlara haiz olan aday;

1) 04.10.2010 tarihinden başlayıp 08.10.2010 Perşembe Günü mesai saati bitimine kadar http://www.meb.gov.tr internet adresinden, elektronik ortamda ön başvuru formunu dolduracaklardır. Adaylar isterler ise ön başvuru yaptıklarına dair ilgili formun doldurulmuş bir çıktısını alabileceklerdir.

2) Müracaatların ilan edilen iller ve dallar için yapılması esas olup, aday seçimleri tabloda belirtilen iller bazında yapılacaktır. Her aday, yalnızca bir il ve dal için başvuru yapabilecektir.

3) Ön başvurular TC Kimlik Numarası üzerinden yapılacaktır. Bu kapsamda kimlik ve adres bilgileri, MERNİS ve Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminden alınacaktır. Adaylar için gerekli her türlü duyuru elektronik posta ve/veya internet üzerinden yapılacaktır.

Yazılı Sınava Katılma Şartları

Ön başvuru yapan adaylardan;

1) KPSSP-68 puan türüne göre, tabloda belirtilen başvurunun yapıldığı illere ve dala göre, puanı en yüksek olandan başlanarak, ayrılan kontenjanın 20 katı kadarı yazılı sınava alınacaktır.

2) Sınavda uygulanacak kurallar ve sınav soru ağırlıkları ve benzeri işlemlerin nasıl olacağını belirten “Sınav Uygulama Duyurusu” http://www.meb.gov.tr internet adresinden 28.09.2010 tarihinden itibaren ilan edilecektir.

3) Adaylar http://www.meb.gov.tr internet adresinden 11-15.10.2010 tarihleri arasında ön başvuru sonucunu öğrenerek, yazılı sınava girmeye hak kazananlar, KDV dahil 85 TL başvuru ücretini EĞİTEK Döner Sermaye İşletmesi’nin T.C. Ziraat Bankası Beşevler/ANKARA şubesi, Türkiye Vakıflar Bankası Ankara Merkez Şubesi ve Türkiye Halk Bankası Küçükesat/Ankara şubesinden birine yatıracaktır.

4) Yazılı sınava girmeye hak kazanan adaylar, ödemeyi yaptıktan sonra http://www.meb.gov.tr internet adresinden sınav giriş belgesinin bir çıktısını alarak birer fotoğraf ekleyecekler ve http://www.kosgeb.gov.tr internet adresinde yer alan KOSGEB Birimlerinden birine 18-22.10.2010 tarihleri arasında şahsen başvurmak suretiyle onaylatarak sınava katılacaklardır. Posta ile yapılacak sınav giriş belgesi onaylatma başvuruları işleme alınmayacaktır.

Yazılı Sınav

Yazılı sınav, 30.10.2010 Cumartesi günü saat 10:00’da Ankara’da test şeklinde yapılacaktır. Ayrıca adaylar, onaylı sınav giriş belgesi ve gerektiğinde kimlik tespitinde kullanılmak üzere yanlarında fotoğraflı ve geçerli bir kimlik belgesi (nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport) bulunduracaklardır. Sınav konuları ve ağırlıkları http://www.meb.gov.tr adresinde yer alan Sınav Uygulama Duyurusundan öğrenilebilecektir.

Sözlü Sınava Katılma Şartları

Yazılı Sınava Giren Adaylardan;

1) Yazılı sınavda başarılı olan adaylar aldıkları puana göre, tabloda belirtilen başvurunun yapıldığı illere ve bölüme göre, puanı en yüksek olandan başlanarak, ayrılan kontenjanın 4 katı kadarı, sözlü sınava alınacaktır.

2) Sözlü sınava hak kazanan adaylar 30.11.2010 Salı günü http://www.meb.gov.tr adresinden yayınlanacaktır.

3) Sözlü sınav Ankara’da yapılacak olup, sınav tarihi ve yeri http://www.kosgeb.gov.tr adresinde yayınlanacaktır.

4) Sözlü sınava hak kazanan adaylar yanlarında aşağıda sıralanan belgeleri bulunduracaklardır. Belge ve bilgileri eksik olan adaylar, sözü sınava alınmayacaktır.

a) http://www.kosgeb.gov.tr internet adresinden temin edilerek el ile doldurulan “KOBİ Uzman Yardımcılığı Bilgi ve Başvuru Formu” ve 2 adet 4,5x6cm ebadında vesikalık fotoğraf

b) KPSS sınavı sonuç belgesi

c) Yüksek Öğrenim Diploması veya çıkış belgesinin Noterden tasdikli sureti

d) Erkek adaylar için Askerlik Belgesi (Terhis veya tecil belgesinin tasdikli örneği)

5) Sınav sonunda boş kalan yerlere diğer illerde yedek kalan adaylar çağrılabilecektir.

 

Dal Siyasal Bilgiler, İktisadi ve İdari Bilimler, İktisat, İşletme Fakülteleri Mezunları* Bilgisayar Mühendisliği Mezunları Metalurji Mühendisliği Mezunları Endüstri/ İşletme Mühendisliği Mezunları** Toplam
ADIYAMAN 2     1 3
AFYONKARAHİSAR 1     1 2
AĞRI 2     1 3
ANKARA   2     2
ANTALYA 1       1
AYDIN 2       2
BALIKESİR 1       1
BOLU 1     1 2
BURSA     1   1
ÇORUM 1 1     2
DENİZLİ 1 1     2
DİYARBAKIR 2       2
ELAZIĞ 2     1 3
ERZURUM 1     1 2
ESKİŞEHİR 1   1   2
GAZİANTEP     1   1
HATAY 1 1   1 3
ISPARTA 1     1 2
MERSİN   1     1
İSTANBUL 3 1 1 1 6
İZMİR     1 1 2
KASTAMONU 2     1 3
KOCAELİ 1 1     2
KÜTAHYA 1       1
MANİSA   1     1
MARDİN 2     1 3
MUĞLA 1 1   1 3
ORDU 1       1
RİZE 1     1 2
SAKARYA 1       1
SİVAS 2     1 3
TOKAT 2     1 3
ŞANLIURFA 1     1 2
VAN 2       2
YOZGAT 1     1 2
ZONGULDAK 1       1
AKSARAY 1     1 2
KARAMAN 1       1
KARABÜK 1     1 2
TOPLAM 45 10 5 20 80

* Sınav Konuları: Borçlar ve Ticaret Hukuku, Genel Muhasebe, Genel İşletmecilik, Makro ve Mikro İktisat, Kamu Maliyesi ve Maliye Politikaları

** Sınav soruları Endüstri Mühendisliğinden sorulacaktır.

Share

Cevapla

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
Free WordPress Themes - Download High-quality Templates