21 Ağustos 2019 - Çarşamba
Basın Duyuruları
Anasayfa » İlanlar » Merkez Bankası Teknisyen Alım İlanı

Merkez Bankası Teknisyen Alım İlanı

TÜRKİYE CUMHURİYET D MERKEZ BANKASI TÜRKİYE CUMHURİYET MERKEZ BANKASI’NA TEKNİSYEN ALINACAKTIR

Bankamız teşkilatında sözleşmeli olarak çalıştırılmak üzere sınavla Teknisyen alınacaktır.

1- ADAYLARDA ARANACAK KOŞULLAR

– Endüstri Meslek Liseleri, Teknik Liseler ve dengi okulların; Tesisat Teknolojisive lklimlendirme, Ahşap Teknolojisi / Mobilya ve îç Mekan Tasarımı, Elektrik – Elektronik Teknolojisi, Makina Teknolojisi, Kimya Teknolojisi, İnşaat Teknolojisive Matbaa alanlarından mezun olmak (önlisans ve Lisans mezunlarınınbaşvuruları kabul edilmeyecektir.), – 2010 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı’ndan 60 ve üzerinde KPSSP94 puanı almış olmak, – Sonbaşvuru tarihi itibarıyla 28 yaşından büyük olmamak (25 Mayıs 1984 ve daha sonra doğanlar. Bankamız çalışanları için bu şart aranmaz.), – Askerlik görevini yapmış olmak (erkek adaylar için), – Türkiye Cumhuriyet Merkez BankasıMemurları Yönetmeliği’nin 10. maddesinde yazılı diğer nitelikleri taşımak.

2- SINAVLAR

KPSS puanı en yüksek olan adaydan başlayarak her alan için belirlenen kontenjanın üç katı kadar aday sözlü sınav – mülakata çağrılacaktır. Kontenjana girmeye hak kazanan adaylar ile sözlü sınav, mülakatın yeri, tarihi ve sonucu bankamız internet sitesinde (www.tcmb.gov.tr) ilan edilecektir. (Adaylara ayrıca yazılı olarak duyuruda bulunulmayacaktır. Sözlü sınav – mülakata katılan adayların, KPSS puanı ile sözlü sınav mülakat puanlarının ortalaması alınmak suretiyle başarı sırası belirlenecek ve buna göre birim tercihi yaptırılacaktır.

3- BAŞVURU Adaylar 14 Mayıs 2012 tarihinden 25 Mayıs 2012 tarihi çalışma saati sonuna kadar, Bankamız internet sitesi (www.tcmb.gov.tr) İnsan Kaynakları sayfasından elektronik olarak başvuruda bulunacaklardır. Başvuru ile ilgili daha fazla bilgiye Bankamız internet sitesinden ulaşılabilir. Şahsen veya posta ile yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

Share

Cevapla

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
Free WordPress Themes - Download High-quality Templates