20 Haziran 2019 - Perşembe
Basın Duyuruları
Anasayfa » İlanlar » Milli İstihbarat Teşkilatı Müsteşarlığı Erkek İstihbarat Uzman Yardımcısı Sınav İlanı

Milli İstihbarat Teşkilatı Müsteşarlığı Erkek İstihbarat Uzman Yardımcısı Sınav İlanı

MİLLİ İSTİHBARAT TEŞKİLATI MÜSTEŞARLIĞI ERKEK İSTİHBARAT UZMAN YARDIMCISI SINAV İLANI

Sıra dısı bir kariyer…

Analitik yönü kuvvetli, iletisim yetenegi güçlü, sorumluluk sahibi, kisisel gelisime açık, arastırmacı, pratik zekasına güvenen, yönetme ve yönlendirme becerilerine sahip, Türkiye’nin ve Dünya’nın çesitli bölgelerinde görevlendirilmek üzere Erkek Istihbarat Uzman Yardımcısı Adayları alınacaktır.

1. GENEL SARTLAR

1.1. Türkiye Cumhuriyeti vatandası olmak.

1.2. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen genel sartlara sahip olmak.

1.3. 06 Ekim 2012 tarihi itibarıyla 35 yasını doldurmamıs olmak (06 Ekim 1977 veya daha sonra dogmus olmak).

1.4. Askerlik görevini fiilen tamamlamıs olmak veya üç ay içerisinde terhis olabilecek durumda olmak veya askerligini en erken Temmuz 2013 tarihine kadar erteletmis olmak.

1.5. Saglık durumu bakımından Türkiye’nin her yerinde ve her türlü iklim kosulunda görev yapmaya uygun olmak (Ileriki asamalarda Saglık Kurulu Raporu istenecektir).

1.6. MIT Müstesarlıgı memuru olmaya engel bir hali bulunmamak (Bu hususta MIT Müstesarlıgı’nın mevzuatı ve takdiri esastır).

1.7. MIT Müstesarlıgı’nın daha önce açtıgı giris sınavlarının;

1.7.1. Yazılı bölümlerine bir defadan fazla katılmamıs olmak.

1.7.2. Uygulamalı sınav veya mülakat asamalarında basarısız olmamak.

1.8. 25 TL sınav katılım ücretini yatırmıs olmak.

2. ÖZEL SARTLAR

2.1. veya 2.2. de belirtilen sartları tasıyor olmak;

2.1. KPSS puanı olan adaylar için:

• Sonuçları 2008 yılı veya sonrasına ait olmak üzere; KPSS’nin P1, P2 veya P3 puan türlerinin herhangi birinden 70 veya üzeri puan almıs olmak.

• Yurtiçi ve yurtdısı denkligi yetkili makamlarca tanınmıs, en az dört yıllık örgün egitim veren yüksekögretim kurumlarının;

– Hukuk, Uluslararası Iliskiler, Avrupa Birligi Iliskileri, Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi, Isletme, Iktisat, Maliye, Çalısma Ekonomisi ve Endüstri Iliskileri, Uluslararası Ticaret, Ekonometri,

– Psikoloji, Sosyoloji, Felsefe, Antropoloji, Tarih, Halkla Iliskiler, Gazetecilik,

– Elektrik ve/veya Elektronik Mühendisligi, Endüstri Mühendisligi, Bilgisayar Mühendisligi, Elektronik ve Haberlesme Mühendisligi, BilgisayarBilimi ve Mühendisligi, Bilgisayar Bilimleri Mühendisligi, Telekomünikasyon Mühendisligi, Fizik Mühendisligi, Nükleer Enerji Mühendisligi, bölümlerinin herhangi birinden lisans mezunu olmak veya herhangi bir örgün lisans programından mezun olmak sartıyla, yukarıda belirtilen programların herhangi birinde yandal, çift anadal veya lisansüstü egitimini tamamlamıs olmak.

• Sonuçları 2008 yılı veya sonrasına ait olmak üzere; KPSS’nin yabancı dil bölümünde en az 42 soruyu dogru cevaplamak ya da KPDS/ÜDS’de 70 veya üzeri puan almak ya da KPDS/ÜDS’de 70 veya üzeri puana es degerligi ÖSYM
tarafından kabul edilen sınav sonucuna sahip olmak (Uluslararası geçerliligi bulunan yabancı dil sınavlarının es degerlik tabloları için bakınız www.osym.gov.tr).

2.2. KPSS puanı olmayan adaylar için:

• En az dört yıllık örgün egitim veren yurtiçi veya yurtdısı yüksekögretim kurumlarından lisans mezunu olmak (Yurtdısı mezuniyetlerinde YÖK denkligi aranmaktadır).

• Arapça, Bulgarca, Çince, Ermenice, Farsça, Gürcüce, Ispanyolca, Italyanca, Japonca, Korece, Rumence, Rusça, Sırpça, Ukraynaca, Yunanca dillerinden en az birinde 2008 yılı veya sonrasına ait KPDS’de 80 veya üzeri puan almıs olmak ya da KPDS’de 80 veya üzeri puana es degerligi ÖSYM tarafından kabul edilen sınav sonucuna sahip olmak (Uluslararası geçerliligi bulunan yabancı dil sınavlarının es degerlik tabloları için bakınız www.osym.gov.tr).

3. BASVURULARIN YAPILMASI

3.1. Basvurular, sınav katılım ücretinin 17 Agustos – 21 Eylül 2012 tarihleri arasında T.C. Ziraat Bankası subelerinden MIT Sınav Islemleri için açılan Kurumsal Tahsilat Sistemi üzerinden yatırılmasını müteakip, aynı tarihler arasında Teskilatın
www.mit.gov.tr internet sitesi üzerinden Istihbarat Uzman Yardımcısı On-line Is Basvuru Formunun doldurulması ile yapılacaktır.

3.2. Istihbarat Uzman Yardımcısı On-line Is Basvuru Formu tam ve dogru olarak doldurulmalıdır. Formun doldurulmasında yapılan yanlıslıklardan dogacak sonuçların tümü adaya ait olacaktır.

3.3. Basvuruda bulunan adaylar, 02 – 04 Ekim 2012 tarihleri arasında www.mit.gov.tr internet sitesinin “Kariyer/Sınav Programı” bölümünden basvurularının kabul edilip edilmedigini, basvurusu kabul edilenler ise sınav tarihini ve yerini ögrenebileceklerdir. Adaylara ayrıca posta ile tebligat yapılmayacaktır.

4. SINAV SÜRECI

4.1. Adaylar; Genel Zihinsel Yetenek Testi, Kompozisyon, Kisilik Envanteri, Uygulamalı Sınavlar ve Mülakat asamalarından olusan sınav sürecine tabi tutulacaktır.

4.2. Madde 2.2. kapsamında basvuru yapan adaylar, madde 4.1. de yer alan sınav asamalarının yanı sıra Genel Yetenek – Genel Kültür Sınavına da tabi tutulacaktır.

4.3. Sınav süreci, asamalı eleme sistemiyle gerçeklestirilecektir.

5. UYARILAR

5.1. Basvuru sartlarını tasımayan, sınav katılım ücretini yatırmayan, basvurularını yukarıda belirtilen esaslar dahilinde Istihbarat Uzman YardımcısıOn-line Is Basvuru Formunu kullanarak www.mit.gov.tr adresi üzerinden yapmayan adayların basvuruları geçersiz sayılacak ve sınav sürecine dahil edilmeyecektir.

Posta yoluyla yapılan basvurular kabul edilmeyecek ve bunlara cevap verilmeyecektir.

5.2. Basvuru sartlarını tasımadıgı halde sınav katılım ücretini yatıran, sınav katılım ücretini yatırıp sınava katılmayan veya sınavda basarısız olan adayların yatırdıkları sınav katılım ücreti iade edilmeyecektir.

5.3. Gerçege aykırı beyanda bulundugu tespit edilenlerin sınavları geçersiz sayılarak atamaları yapılmayacak, ataması yapılmıs olanların atamaları iptal edilecektir.

5.4. Adayların basvurularında gizlilige riayet etmeleri gerekmektedir.

Milli Istihbarat Teskilatı Müstesarlıgı

Erkek Istihbarat Uzman Yardımcısı Sınav Ilanı

ON-LINE BASVURU YAPMAK IÇIN TIKLAYINIZ.

Share

Cevapla

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
Free WordPress Themes - Download High-quality Templates